LAMPA - farní charita

 

Zdravím Vás, milí farníci!

 

"Cokoli jste udělali pro jednoho z těch malých, pro mě jste udělali", říká Ježíš.

 

Každý z nás ve farnosti se může ocitnout v situaci, že bude potřebovat pomoc ...

Během těchto mimořádných dnů jsem dostala nápad na jednu aktivitu, kterou Vám nyní spolu se Sestrami od Andělů chceme nabídnout. Všechno vzniklo díky "lampě", kterou jsem před několika dny sháněla. Děkuji všem, kdo na tu prosbu reagovali. Lampa už je u té rodiny, která ji potřebovala a svítí.

 

 

 

NENAPLNĚNÁ DŮLEŽITÁ POTŘEBA <----> NAPLNĚNÍ POTŘEBY

 

1) Pokud by někdo s z Vás, či někdo v blízkém okolí měl nějakou DŮLEŽITOU POTŘEBU, kterou NEDOKÁŽE SÁM NAPLNIT z důvodů ekonomických, zdravotních, věku, stavu atd. (tedy pozor, není to burza nebo bazar), může dát vědět nám, estrám a popsat tuto potřebu, její urgentnost, další důležité informace a, dát na sebe kontakt.

Příklady potřeb?

  • Už se bruslí a nemáme nyní peníze na brusle pro dcerku: brusle dívčí, délka stélky 18 cm. Dostali jsme všichni covid a je mi tak blbě, že nemůžu ani uvařit.
  • Už je zase lockdown a nám vyhořel počítač, nanový nemáme: notebook či PC zvládající online výuku (monitor máme).
  • Na autě porucha a zrovna nějak nestačí peníze: na vyřešení krizové situace nutně potřebujeme cca 10 tis. Kč.
  • Vím, že paní sousedka díky nemoci nedokáže nasekat dříví, kterým topí, a já na tom nejsem fyzicky taky zrovna nejlépe: 1-2 silné muže na pár hodin dělání dříví.
  • A tak dále.

2) Další postup? My přiřadíme potřebě unikátní číslo propojující ji s kontaktem a potřebu popíšeme již bez identifikačních údajů do tabulky

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DSYj20432wZU52AfMOsVXdSIGm_WiRo6i0Bw103s9mo/edit#gid=0

 

Jednou týdně půjde farním mailem upomínka, že se objevily nějaké nové potřeby (pokud nějaké budou).

3) Pokud NĚKDO DOKÁŽE POTŘEBU NAPLNIT, může dát vědět sestrám. Sestry převezmou potřebnou věc, informují potřebného a předají. V případech potřebné pomoci fyzické či jiné, zprostředkují kontakt, pokud s tím obě strany budou souhlasit.

Příklady naplnění potřeb:

  • Ano, máme zrovna takové brusle po naší dcerce, nebo je prostě koupím nové, ať si na ledě užijí všechna děcka. Stejně vařím, tak toho navařím víc, muži odnes jim to prosím, ale jen ke dveřím, ať to nechytneme taky.
  • Náš starší počítač by na to stačil, ale na mou práci je už stejně pomalý, tak si konečně koupím nový a ten starý aspoň někomu poslouží.
  • Hmmm, 10 tis to je dost, ale OK, uspořádám sbírku, každý dá pár stovek (obětuje jeden rodinný oběd v hospodě) a je to.
  • Paní pomůžu s tím dřevem, stejně potřebuji pohyb na čerstvém vzduchu, sestry, jaká je adresa.

Nebojte se! Jedná se o diskrétní postup, proto žádné osobní údaje, kromě kontaktu na sestry u této aktivity dostupné nebudou. Je jistě všem jasné, že to celé stojí a padá na POCTIVOSTI, ČESTNOSTI, PRAVDIVOSTI nás všech, a pokus o jakékoliv zneužití by žel znamenal konec této aktivity. Z těchto důvodů je také taková aktivita možná jen pro relativně malý a propojený okruh lidí, jako je naše farnost, a nelze ji rozšiřovat nijak více.

„Laskavost A Milosrdenství Pomůže Akutní nouzi“- krátce LAMPA

Pokud vám přijde farní mail, který bude mít v tématu slovíčko LAMPA, tak podle toho, jestli máte zájem pomoci, otevřete mail nebo ne. Nechceme zbytečně nikoho zatěžovat. Všechno ve svobodě. Jako vše nové, určitě se najde mnoho věcí ke zlepšení. Uvítáme jakékoliv nápady, co udělat jinak či lépe. Věřím tomu, že se nám spolu podaří "rozsvítit alespoň nejednu lampu".

Takže, jako první prosíme o pomoc my, sestry, abyste, pokud můžete a chcete, šli do toho s námi.

Ať Vám Andělé pomáhají ve všem. Děkuji moc lidem z Farních Evangelizačních Buněk, kteří byli u začátku toho nápadu a velice tomu pomohli.

 

Za komunitu Sester od Andělů

 

Johanka

 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel. s. Johanka 734 680 341

Tel. s. Beti 774 933 500